Seren Çimen

Avukat

Email: cimen.seren@can-partner.com

İzmir Barosu, Sicil No. 14571

1993 Frankfurt/Main doğumlu Avukat Seren Çimen, İlk, orta ve lise eğitimini doğduğu şehirde Albrecht-Dürer-Schule, Georg-August-Zinn-Schule ve Max-Beckmann-Schule de görmüştür.

Liseyi bitirdikten sonra Ankara'da Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2017 yılında mezun olduktan sonra Can & Partner Hukuk Bürosunda Avukat olarak çalışmaktadır.

Üniversite döneminde Borçlar Hukuku, Eşya Hukuku ve Sağlık Hukuku alanında asistanlık yapmış olan Çimen, Asistanlık döneminde özellikle Almanca konuşulan ülkeler ile yapılan uluslararası hukuk sempozyumları düzenlemiştir.

Avukat Seren Çimen, İzmir Federal Almanya Başkonsolosluğu'nda kayıtlı avukat olup, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı ‘na kayıtlı Noter’dir. Avukatlığın yanı sıra, İzmir Adalet Sarayı’nda aktif olarak Almanca tercümanlığı görevini üstlenmektedir.

2018 yılından itibaren Almanya Frankfurt University of Applied Sciences ‘de Alman Ekonomi Hukuku okuyarak, bu alanda uzmanlaşmaktadır.

Özellikle ulusal ve uluslararası Ticaret ve Ekonomi hukuku alanında hizmet veren Çimen, Medeni Hukuk alanına da aktif bir çalışma sergilemektedir.


Yabancı Diller: Almanca, İngilizce, Fransızca