Arabulucu Kimdir

arabulucu kimdir, izmir arabuluculuk ofisi, izmir arabulucu, izmir avukat ve arabulucu bürosu, izmirde avukat, izmirde hukuk bürosu, izmirde tecrübeli avukat, izmirde avukatlık ve hukuki danışmanlık bürosu, izmirde boşanma avukatı, izmirde icra avukatı, izmirde hukuki danışmanlık, izmirde en iyi avukatlar, izmirde avukat tavsiyesi

Arabulucu, ülkemizde yasal düzenlemeye göre hukuk fakültesi mezunu ve en az 5 yıllık iş tecrübesine sahip istekli kişilerin asgari 65 saat eğitim almaları sonucu girdikleri yazılı ve sözlü sınavlarda başarılı sayılarak Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Siciline kayıt olmuş kişilerdir.

Arabulucular hükümet görevlisi, avukat, psikolog veya sosyal çalışan değillerdir. Arabulucular, mesleki ilke ve kurallara titizlikle riayet etmekle yükümlü, müzakere, psikoloji, sosyoloji, iletişim konularında özel eğitimli ve hukuk fakültesi mezunu olmaları nedeniyle de hukuki yeterlilik konusunda donanımlı kişilerdir.

Arabulucular, iletişime katkı sağlayarak tarafların menfaatlerini karşılıklı en iyi biçimde iletebilmelerini ve koruyabilmelerini sağlayan müzakereleri yöneten, bu kanalla tarafların kendi çözümlerini üretmeye katkı sağlayan kişilerdir. Arabulucular taraf tutmazlar ve taraflardan birisinin görüşlerini haklı bulmak veya kabul etmek ve olayların nedenlerini araştırmak ve cevap vermek gibi sorumluluk ve yetkileri bulunmamaktadır.

izmirde arabulucu

bayraklıda boşanma davası avukatı

izmir arabuluculuk ofisi

izmirde en iyi avukatlar

izmirde sigorta hukuku avukatı

izmirde  ticaret ve şirketler hukuku avukatı