Arabulucu NEVİN CAN

arabulucu nevin can, arabulucu, izmirde arabulucu, izmir arabulucu, bayraklıda arabulucu, bornovada arabulucu, karşıyakada arabulucu, çiğlide arabulucu, konakda arabulucu, balçovada arabulucu

Arabulucu NEVİN CAN

2015 yılında 1679 sicil numarası ile Arabuluculuk Daire Başkanlığı’na kayıtlı arabulucudur.

AKDENİZ Uyuşmazlık Çözüm Merkezi kurucu ortağıdır.

İzarader (İzmir Arabulucular Derneği ) üyesidir.

Uluslararası Arabuluculuk Derneği kurucusu ve genel sekreteridir.

İzmir Barosu Arabuluculuk Komisyonu üyesidir.

ARABULUCULUK ALANINDA YAPTIĞI SUNULAR VE EĞİTMENLİK ÇALIŞMALARI

03.12.2016 tarihinde Erzurum Adalet Sarayında “Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Atölye Çalışmaları ” seminerinde, Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı’nı temsilen eğitmen olarak yapılan sunu.

İzarader Eğitim Komisyonu üyesi eğitmeni olarak 26.11.2016 tarihinde arabuluculuk uygulama sınavına girecek adaylara eğitim ve atölye çalışması. Akdeniz Uyuşmazlık Çözüm Merkezi eğitmeni olarak 07.01.2017 tarihinde arabuluculuk uygulama sınavına girecek adaylara Marmaris’te sınava hazırlık eğitimi ve atölye çalışması.

22.03.2017’de İzmir Ticaret Odası’nda; 21.YY’da Zamanın ve Paranın Anahtarı arabuluculuk konferansında yapılan sunu.

ARABULUCULUK, İLETİŞİM, MÜZAKERE VE PSİKOLOJİ ALANINDA KATILDIĞI EĞİTİMLER

2009-2010 ‘da Psikolog Gülgün Sharafat’tan 96 saatlik psikoloji dersi almıştır.. Yaşar Üniversitesi YÜSEM’de “Müzakere Teknikleri ve Arabuluculuk” başlıklı 60 saatlik bir eğitimi tamamlamıştır.

2016’da Global Mediators Network’ten ileri arabuluculuk eğitimi ve uluslararası akreditasyon için eğitim almıştır.

2016’da 4 Days Supervision for Trainer & Qualified for Global Mediators Network Certified Mediation Trainer Global Mediation Network Süpervizyon çalışması yapmıştır.

2016’da Jakarta -Endonezya’da MBBI (Mediators Beyond Borders International ) Jakarta Metropolitan Rotary Kulübü’nün bir haftalık taban diplomasisi ve arabuluculuk eğitimine katılmıştır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, Uluslararası Diplomatlar Birliği ve Girne Amerikan Üniversitesi tarafından hazırlanan birer haftalık Kıbrıs, New York Washington DC ve İstanbul olmak üzere toplam 150 saatlik Uluslararası Diplomasi Okulu eğitimi.

ARABULUCULUK ALANINDA KATILDIĞI ULUSAL VE ULUSLARARASI SEMPOZYUM SEMİNER VE KONGRELER

2008 ‘de Bahçeşehir Üniversitesi İGUL’de (Global Hukuk Programları Direktörlüğü) Arabuluculuk Seminerine katılmıştır.

8-9 Mayıs 2015 tarihinde Ankara’da Barolar Birliği ve UIA International Association Lawyer tarafından ortaklaşa düzenlenen “Mediation& ADR How To Change The Lawyer’s Mindset” konusu Uluslararası Arabuluculuk sempozyumu.

13 Nisan 2016’da Irena Venenkova ile IMI günleri etkinliği. 29-30 Nisan 2016 ‘da TOBB ve Adalet Bakanlığı tarafından düzenlenen İstanbul Uluslararası Arabuluculuk Sempozyumu.

Adalet Bakanlığı ve İngiltere Büyükelçiliği işbirliğinde yürütülen ” Türkiye´de Adalete Erişimi Alternatif Uyuşmazlık Mekanizmalarıyla Güçlendirme Projesi” kapsamında 29 Eylül 2016 tarihinde gerçekleştirilen “ADR in Business” konferansının atölye çalışması.

4-5 Kasım 2016 , Acder & DEÜ organizasyonu Anlaşmazlık Çözümü, Arabuluculuk ve Toplumsal Uzlaşı Kongresi. 13 Aralık 2016’da Irena Vanenkova ile UNCITRAL hakkında bilgilendirme çalışması.

17-18 Ocak 2020 tarihinde Milano’da düzenlenen 27. Dünya Arabuluculuk Merkezleri Forumuna Akdeniz Uyuşmazlık Çözüm Merkezi adına katılım sağlanmıştır.