Uluslararası Özel Hukuk

• Can & Partner Hukuk Bürosu olarak, ileri Almanca ve İngilizce dillerine sahip olmakla beraber, özellikle Almanya’da olan bağlantılarımız ve oradan da alınan eğitimler ile yabancı müvekkillerimize yalnızca Türk Hukuku hakkında danışmanlık yapmamaktayız.

• Avukatlarımız, Alman hukuku alanında da oldukça bilgi sahibi olmakla beraber müvekkillerimize oldukça donanımlı ve ayrıntılı olarak bilgi paylaşımı yapılabileceği gibi, Alman müvekkillerimize de alman hukukundan kıyasla Türk hukuku ve Hukuk sistemimiz rahatlıkla açıklanabilmektedir.

• Aynı şekilde, Türk müvekkillerimize de uluslararası boyuta sahip uyuşmazlıklarında, uluslararası hukuk bilgisi ile danışmanlık yapılabileceği gibi hak ve menfaatlerine uygun şekilde temsil edilebilmektedir.

• Yine ticari ortaklık, vb. iç hukuk tüzel kişilerinin kendi devletlerinin sınırlarını aşan ve birden çok devletin yetki alanına giren durumlarda Can&Partner avukatları, şirketinizi temsil eder, ihtilafları menfaat odaklı müzakere ettiği gibi, mahkemelerde de savunmaktadırlar.

• Vatandaşlık hukuku ve yabancılar hukuku ile de yakından ilgilenen avukatlarımız, yalnızca hukuki ihtilaflarda değil aynı zamanda Federal Almanya Başkonsolosluğu’ndaki işlemlerinize destek vermektedirler.

• Alman – Türk Ticaret ve Sanayi Odasındaki bağlantılarımız ile birçok uluslararası boyuta sahip uyuşmazlıklarda yer alınmış olmakla, özellikle uluslararası ticari alanda oldukça tecrübeli olan avukatlarımız, şirketinizin menfaatleri doğrultusunda hareket etmektedirler.